EBM
 
Firma EBM została założona 1963 r. przez Gerharda Sturma i Heinza Ziehla. Obecnie z obrotem w 1998 r ponad miliard DM jest światowym liderem w zakresie produkcji silników i wentylatorów na potrzeby chłodnictwa i klimatyzacji.
 
Wyroby firmy EBM spełniają wymogi zgodne ze standardem ISO 9001. Firma EBM kładzie szczególny nacisk na jakość oferowanych produktów oraz znajdowanie coraz nowszych rozwiązań konstrukcyjnych. Efektem wieloletnich badań i dużych nakładów inwestycyjnych powstał typoszereg wentylatorów z silnikami EC. Silniki EC z elektronicznie komutowanym stojanem stanowią przełom w dziedzinie produkcji silników.

Do niektórych zalet silników EC należą:
 • bardzo niskie pobory energii w porównaniu z silnikami tradycyjnymi
 • bardzo prosta i efektywna regulacja prędkości obrotowej
 • płynna w szerokim zakresie regulacja prędkości poprzez standardowy sygnał analogowy lub cyfrowy
 • bardziej efektywne chłodzenie zwiększające żywotność silnika
 • monitoring prędkości, możliwość łatwej adaptacji z systemem nadzoru i monitoringu.
Wszystkie wyroby firmy EBM przechodzą rygorystyczne testy w trakcie produkcji jak i w fazie końcowej a wszystkie dane dotyczące poszczególnych etapów produkcji jak i testów są gromadzone w komputerowej bazie danych.

Standard przy produkcji silników
 • zasilanie zgodnie z normami DIN IEC 38 dla 230/400 V, 50/60 Hz
 • bezobsługowe łożyska
 • wbudowane zabezpieczenie termiczne
 • zabezpieczenie antykorozyjne

WENTYLATORY PROMIENIOWE Z WIRUJĄCYM STOJANEM

Wentylatory tego typu wymagają obudowy bez której nie mogą pracować. Obudowa w różnych wersjach może zostać dostarczona przez EBM lub wykonana przez odbiorcę. Największy pobór mocy następuje przy pracy w wolnym powietrzu bez ciśnienia. Przy wzroście ciśnienia następuje spadek poboru mocy. Silnik z wirującym stojanem jest dobrze chłodzony ponieważ znajduje się w strudze powietrza.
 

DMUCHAWA Z WENTYLATOREM PROMIENIOWYM POJEDYNCZEGO ZASYSANIA

Wentylator promieniowy wraz z wirującym stojanem obudowany jest spiralną obudową. Obroty wentylatora zgodnie z ruchem wskazówek zegara patrząc od wlotu powietrza. Najczęściej używane we wszelkiego rodzaju urządzeniach klimatyzacyjnych.
 

SILNIK Z SERII Q

Charakterystyczna kwadratowa konstrukcja wynikająca z oszczędności materiałowych. Dostępny z dodatkowym wyposażeniem t.j. różnego rodzaju śmigłami i siatkami ochronnymi.

Należy do najbardziej popularnych i bardzo tanich produktów. Wentylatory z tym silnikiem znajdują szerokie zastosowanie przy produkcji małych skraplaczy, chłodnic oraz mebli chłodniczych. Ponadto dostępne są ze specjalnym wyposażeniem jako wentylatory wentylacyjne -wyciągowe w kuchniach, toaletach, sklepach, pomieszczeniach sanitarnych itp...
 

KOMPAKTOWE WENTYLATORY OSIOWE PRĄDU PRZEMIENNEGO

Wentylatory są bardzo stabilne ze względu na aluminiową obudowę i zintegrowany na stałe wentylator z wirującym stojanem.
 

KOMPAKTOWE WENTYLATORY OSIOWE PRĄDU STAŁEGO


Wentylatory są bardzo stabilne ze względu na aluminiową obudowę i zintegrowany na stałe wentylator z wirującym stojanem.

Zasilane napięciem 12, 24 lub 48 Vdc. Znacznie większa efektywność w porównaniu z wentylatorami prądu przemiennego. Opcjonalnie możliwość regulacji logiką PWM i dostawy z wyprowadzonym przewodem do monitoringu.

DMUCHAWA Z WENTYLATOREM PROMIENIOWYM PODWÓJNEGO ZASYSANIA


Wentylator promieniowy wraz z wirującym stojanem obudowany jest spiralną obudową. Dodatkowe mocowanie silnika.

Obroty przeciwne do ruchu wskazówek zegara patrząc od strony gdzie nie jest doprowadzony przewód. Najczęściej używane we wszelkiego rodzaju urządzeniach klimatyzacyjnych. Przy średnicach powyżej 133 mm dostępne są wersje z bardzo niskim poziomem wibracji (silniki z wirującym stojanem po obu stronach wentylatora).

WENTYLATORY OSIOWE Z SERII SA


Wentylatory posiadają stalowe śmigła o specjalnej konstrukcji wyważane razem ze stojanem. Charakterystyczne dla tych wentylatorów jest to, że nawet przy stosunkowo krótkich dyszach czy montażu na ścianie posiadają dużą efektywność. Najczęściej stosowane są w technice grzewczej, wentylacji i chłodnictwie.

SILNIKI SPECJALNEJ KONSTRUKCJI Z SERII JB


Silnik ten posiada stojan specjalnej konstrukcji zatopiony w tworzywie, który stanowi jednocześnie obudowę. Uzwojenia ułożone są w kierunku promieniowym. Ta specyficzna konstrukcja zapewnia między innymi:
 • niskie wibracje
 • kompaktowa zwarta budowa
 • trwałość stojana, odporność na wilgoć, kurz itp.
Dostępne są różne wersje i dodatkowe wyposażenie zależne od aplikacji.

WENTYLATORY PROMIENIOWE


Wentylatory tego typu posiadają większe i dłuższe łopatki. Dzięki temu są bardziej odporne na brud i kurz.

Posiadają bardzo dobrą stabilną charakterystykę hydrauliczną. Bardzo dobrze sprawują się jako wentylatory ssące. Nie wymagają obudowy ani specjalnych dysz wylotowych w celu poprawnej pracy i efektywności. Nadają się do stosowania jako wentylatory kanałowe. Powszechnie stosowane w urządzeniach klimatyzacyjnych dla komputerów. Stosowane również do ochładzania wszelkiego rodzaju szaf elektrycznych.

Dostępne są dodatkowe akcesoria w tym szczególnie ważne dysze dolotowe powietrza. Łopatki dostępne w różnych wykonaniach (plastik, stal, aluminium).
 
<<< wstecz

gora ^

 

Last update: 23-11-2004 WebDesign by mccain@interia.pl 2003